گچ پاششی چیست؟

گچ پاششی نوعی دیگر از گچ های ساختمانی ست که با توجه به ترکیبات بکار رفته در آن از جمله مواد معدنی پرلیت و آهک هیدراته از مقاوت و دوام بالاتری نسبت به گچ های معمولی برخوردار بوده و به سهولت در ماشین های گچ پاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

گچ پاششی به دلیل تکنولوژی روز دنیا ، مواد پلیمری آلمانی و مواد معدنی، معایب گچ سنتی را برطرف کرده وجاگزین آن شده است. از جمله مزایای آن می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت و خش و ترک و کاهش زمان اجرا تا چند برابر و همچنین به دلیل نداشتن پرت و حذف زیر سازی گچ و خاک ، مقرون به صرفه بودن را نام برد.

ویژگی های گچ پاششی

1 – مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت حاصل از محیط

2 – مقاومت در برابر گرما و حریق

3 – عدم ترک خوردگی

4 -استحکام بالا در برابر فشار و ضربه

5 – چسبندگی بسیار خوب

وجود ویژگی های مذکور سبب شده تا این نوع ترکیبات جایگزین گچ های معمولی شده و مورد استقبال عموم پیمانکاران و دست اندرکاران اجرایی پروژه ها واقع گردد.

محبوبیت گچ پاششی در بازسازی ساختمان

یکی ازمواردی که در بازسازی ساختمان و پیمانکاری ساختمان بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد ایجاد جلوه ای زیبا به بنا بازسازی شده و حفظ آن در دراز مدت می باشد.

گچ پاششی بلافاصله بعد از پاشیدن هماند بتن خشک شده و لایه ای بدون موج و مقام بر روی سطوح ایجاد می نماید.

در پروژه های عظیم ساختمانی گچ کاری سطوح و دیوار ها به صورت دستی نیازمند زمان طولانی تری بود لذا دست اندرکاران و مجریان پروژه را با مشکل مواجه می کند. به همین سبب کارشناسان اجرایی پروژ های مختلف ساختمانی برای صرفه جویی در زمان و هزینه از دستگاه های گچ پاش برای سطوح مختلف ساختمان استفاده می کنند.

چنانچه هر گونه سوالی در خصوص امور ساختمانی داشتید با کارشناسان گروه اجلاس در ارتباط باشید.